Důstojná práce a ekonomický růst 

Podporovat trvalý, inkluzivní a udržitelný hospodářský růst, plnou a produktivní zaměstnanost a důstojnou práci pro všechny. 

Saša Uhlová a Apolena Rychlíková: Svět nízkopříjmových zaměstnání na vlastní kůži

    Novinářka Saša Uhlová a dokumentaristka Apolena Rychlíková se rozhodly prozkoumat pracovní podmínky lidí v nízkopříjmových zaměstnáních, přičemž řešily otázky mzdové nerovnosti. Cílem jejich pozorování bylo upozornit na velkou skupinu zaměstnanců, jejichž práce, ačkoli je nenahraditelná, je nedoceněná a není adekvátně ohodnocena.

    Apolena Rychlíková (1989) je česká dokumentaristka a redaktorka online deníku A2larm.cz. Dlouhodobě se zabývá společenskými a politickými otázkami, které zpracovává ve svých filmech i textech. Spolupracuje s českou televizí nebo Českým rozhlasem. Její filmy jsou pravidelně promítány na českých i zahraničních festivalech. Poslední snímek Hranice práce, který vznikl pro autorský cyklus Český žurnál, vyhrál na MFDF Jihlava cenu Česká radost za nejlepší český dokumentární film. Dále získal Cenu diváků a získal Cenu českých filmových kritiků v kategorii Mimo kino a nominaci na Českého lva. Za své sloupky pro Salon Práva byla nominována na cenu Nejlepší komentář roku 2017 v Novinářské ceně pořádané nadací OSF.

    Saša Uhlová (1977) je česká novinářka, zabývající se sociálními problémy. Vystudovala romistiku na Univerzitě Karlově a věnovala se terénním výzkumům v romských komunitách. Pracovala v organizaci Romea a poté jako novinářka Deníku referendum. Od roku 2017 je redaktorkou A2larm.cz, pro který vytvořila sérii Hrdinové kapitalistické práce. V tomto ojedinělém projektu pracovala víc než půl roku v utajení, aby zkoumala nízkopříjmová zaměstnání v České republice. Za sérii reportáží si vysloužila nominaci veřejnosti v Novinářské ceně 2017.

    Výzva: Práce pro všechny 

    Dejte najevo, že nepodporujete nákup věcí, na které byla využívaná dětská pracovní síla, nebo kde pěstitelé a výrobci dostali nízkou mzdu neodpovídající ani nákladům na vypěstování či výrobu daného zboží, natož pak na důstojné živobytí. Jak? Například:

    Pokud chcete plnit výzvy, přihlaste se.

    Věděli jste, že... ?

    7. října je Světový den za důstojnou práci, při kterém se konají akce a kampaně po celém světě?